ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
10-542 Olsztyn (mapa)

 

+48 89 527 63 73
+48 504 914 186

PL FR
CPF Olsztyn
moustache

Święto Muzyki – Fête de la Musique Olsztyn 2022

Centrum proponuje 2 spotkania w ramach Święta Muzyki – Fête de la Musique Olsztyn 2022.

18:00 – O czym oni śpiewają? Spotkanie z piosenką francuską, Centrum Polsko-Francuskie

Słuchacie, przypadkowo lub też nie, piosenek w języku francuskim, i nawet Wam się podoba, ale nie do końca wiecie o czym ona/on/oni/one śpiewają? Zapraszamy w krótką podróż z piosenką francuską. Przybliżymy sylwetki artystów i artystek, których na co dzień możecie usłyszeć chociażby na falach polskiego eteru. Opowiemy ciekawe historie związane z nimi oraz z ich twórczością. Muzyka jest językiem uniwersalnym, różnorodnym, łączącym ludzi i kultury. Teksty z kolei źródłem ważnych informacji o świecie, społeczeństwie, emocjach. A więc warto czasami dowiedzieć się „o czym oni śpiewają”, żeby poznać, zrozumieć, doświadczyć. O tym właśnie będziemy rozmawiać. Po polsku.

Po uczcie dla ducha, będzie również coś dla ciała. Olsztyńskie wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności organizują dla Was poczęstunek.
Będzie miło, będzie ciekawie, a do tego smacznie.

20:30 – Wieczór karaoke, klub POZA Space, ul. Marii Rodziewiczówny 8

Na zakończenie muzycznego festiwalu zapraszamy na wieczór karaoke z największymi przebojami, nie tylko francuskimi.
Szansa dla wszystkich zapalonych śpiewaków i śpiewaczek, którzy nucą w samochodzie czy pod prysznicem by przenieść swoje umiejętności do przestrzeni klubowej, z mikrofonem w ręku. Nic tak nie łączy jak wspólne śpiewanie, spotkajmy się zatem w Święto Muzyki, w pierwszy dzień lata, w klubie POZA Space.
Wszyscy czujcie się zaproszeni, przecież “Śpiewać każdy może. Jeden lepiej, a drugi gorzej”.

Jednocześnie zapraszamy do wspólnego świętowania w centrum miasta.

Fête de la Musique to cykliczna impreza odbywająca się na całym świecie 21 czerwca. Jest to jednocześnie pierwszy dzień lata, oraz czas przesilenia letniego (najkrótsza noc w roku).
Święto powstało w 1981r. we Francji, z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia. Impreza miała swoją premierę nad Sekwaną 21 czerwca 1982 roku. Wówczas to, w nagłośnionym medialnie wystąpieniu, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Od tamtego czasu ta masowa manifestacja na cześć muzyki notowała rosnący sukces. Święto, organizowane początkowo tylko we Francji, stało się dziś znaczącym, europejskim wydarzeniem artystycznym, będąc obecnym w ponad 100 krajach i ponad 330 miastach, na 5 kontynentach. Każdego roku instytucje muzyczne – filharmonie, opery, teatry muzyczne, szkoły muzyczne, kluby, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, puby, kawiarnie, jak również osoby prywatne, na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty, lub działania muzyczne.

więcej: www.facebook.com/events/1427422601029987

2021. Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.