ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
10-542 Olsztyn (mapa)

 

+48 89 527 63 73
+48 504 914 186

PL FR
CPF Olsztyn
moustache

luty w CPF

02.02 / piątek / 17.30

Café français // klub konwersacyjny

Zapraszamy na chwilę relaksu do naszej kafejki językowej. Z okazji MyFrenchFilmFestival wyświetlimy filmy krótkometrażowe w języku francuskim, a następnie porozmawiamy o nich.

08.02 / czwartek / 14.00 -18.00

Studia we Francji – dyżur informacyjny

Spotkanie jest otwarte i skierowane dla osób, które chcą wyjechać na studia do Francji.
Jeżeli chcesz porozmawiać na temat studiów we Francji, nie wiesz od czego zacząć, masz wątpliwości jaki wybrać kierunek, potrzebujesz pomocy w procedurze aplikacyjnej czy szukasz wsparcia i dodatkowych wyjaśnień, zapraszamy na DYŻUR INFORMACYJNY.
Przedstawicielka Campus France Polska będzie czekała na Was, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości.
od 14:00 do 16.00 —- dyżur informacyjny
od 16:00 do 18.00 —- prezentacja projektu Campus France oraz dyżur informacyjny

10.02 / sobota / 10.30-12.30

Am Stram Gr’Animacja / Animacje dla dzieci / Samedi gras

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na nasze regularne zajęcia, stworzone specjalnie dla nich.
W programie: przebieranki, gry językowe i kreatywne zajęcia oparte na tradycjach: La Chandeleur – święto naleśnika, Mardi Gras – tłusty wtorek oraz le carnaval – karnawał.
A wszystko to w świecie baśni Charlesa Perraulta: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Kot w butach, Ośla skórka, Śpiąca królewna…Jeśli masz w domu któryś z tych bajkowych kostiumów, zapraszamy do zabrania ich ze sobą, aby dzieci mogły się nimi cieszyć.
***Zapisy do czwartku 8/02 włącznie, liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia: kursy@cpf.olsztyn.pl tel. 504 914 186 lub Messenger.

15.02 / czwartek / 15.00 – 17.00

Spotk’Ado / Spotkania dla młodzieży

Jesteś w szkole średniej albo na studiach? Te popołudnia są dla Ciebie!

Warsztaty, kino, muzyka, gry, klub książki, wspólne projekty, dyskusje… co dwa tygodnie odkrywaj nową aktywność. Proponujemy różnorodne zajęcia, by cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, praktykowania francuskiego albo angielskiego. Jesteśmy także otwarci na Wasze pomysły.

Spotkania będą prowadzone przez wolontariuszkę z Francji – Claire.

21.02 / środa / 17.30

Ciné club / Seans na piętrze / Jules i Jim

Tym razem zobaczymy film François Truffaut “Jules i Jim” (1962), 1h45
Paryż, rok 1912. Dwaj przyjaciele, Francuz Jim i Austriak Jules, zakochują się w tej samej kobiecie, Francuzce Catherine. Catherine poślubia Julesa. Wychuch I wojny światowej rozdziela trójkę przyjaciół.
W 1918 roku spotkali się ponownie. Catherine nie kochała już Julesa i wzięła Jima na swojego kochanka. Kobieta jest jednak wiecznie niezadowolona i ciągle zmienia zdanie na temat swoich uczuć do niego.
François Truffaut był krytykiem filmowym, zanim został reżyserem. Odkrył powieść Jules et Jim, napisaną przez Henri-Pierre Roché (w 1953 roku), spodobała mu się bardzo, że postanowił zaadaptować ją na ekran.
Adaptacja ta jest symbolem Nowej Fali. Ruch, który powstał pod koniec lat 50. przeciwstawiający się tradycji, szukający niecodziennych rozwiązań, domagający się filmów tworzonych przez „autorów” wprowadzających na ekran własną, osobistą problematykę w tym przypadku film opowiada o miłości
i przyjaźni. Młodzi francuscy twórcy uzbrojeni w nowy sprzęt mogli pozwolić sobie na kręcenie scen
“z ręki”.
***Wstęp wolny. Film z napisami w języku polskim.

Ponadto #CPFpoleca:

14.02 / środa / 20:00,
Miejsce: Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, ul. Gietkowska 10 Box D (Stajnie Dragonów)

Francuski koncert walentynkowy – AMOUR PUR – PURE LOVE by GOŚKA BAŃKA

FRANCUSKI KONCERT – AMOUR PUR – PURE LOVE to celebracja MIŁOŚCI , ale to też koncert poświęcony osobie świętego Walentego, który jest patronem miłości.
Podczas koncertu Gośka Bańka zaśpiewa i zagra na fortepianie najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości , takie jak: LA VIE EN ROSE – EDITH PIAF , LA BOHEME – CHARLES AZNAVOUR , ET SI TU N’EXISTAIS PAS – JOE DASSIN , JE VEUX – ZAZ czy LA CHANSONS DES VIEUX AMANTS – JACQUES BREL , ale także wykona autorskie piosenki po francusku i po polsku , w których opowie o życiu tam pod francuskim niebem.

*** więcej TU

17.02 / sobota / 17:00, Miejsce: Miejski Dom Kultury w Szczytnie

Koncert “Dalida – pieśń miłości”

To koncert – spektakl muzyczny , w którym Justyna Bacz zaprasza do świata pięknych, niezapomnianych piosenek Dalidy. Yolanda Cristina Gigliotti, znana jako Dalida – ikona piosenki francuskiej, włoskiego pochodzenia, urodzona w Egipcie stała się „ambasadorką” wielokulturowości.
Program koncertu tworzą najważniejsze i najpiękniejsze piosenki z repertuaru Dalidy wykonywane po francusku, polsku (w tłumaczeniach głównie Justyny Bacz), włosku, ale także hiszpańsku i arabsku. To piosenki o miłości – pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu… Usłyszeć można m.in. „Gigi l’ Amoroso”, „Paroles, paroles” czy „Besame mucho”. Niezaprzeczalnym walorem koncertu są nowe, wyrafinowane aranżacje nawiązujące do oryginalnych wersji.

więcej TU

2021. Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.