ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
10-542 Olsztyn (mapa)

 

+48 89 527 63 73
+48 504 914 186

PL FR
CPF Olsztyn
moustache

Leïla & The Koalas – Piosenki Brassensa – koncert w Olsztynie

W 2021 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Georges’a Brassensa, znanego na całym świecie francuskiego barda, niezrównanego autora i kompozytora piosenek.
Ten wyjątkowy artysta, choć niemal połowę swojego repertuaru poświęcił – z właściwym sobie urokiem, liryzmem, dowcipem – kobietom, często wypowiadał się też w kwestiach obyczajowych (buntował się np. przeciwko mieszczańskiemu stylowi życia) czy politycznych (był pacyfistą, antyklerykałem…).
Choć nie żyje już od 40. lat, jego piosenki wciąż nie tracą na aktualności i są wykonywane przez młodych artystów.

Wśród nich jest trio ‘Leïla & The Koalas’ z Rennes, którego wokalistką jest obdarzona subtelnym i ciepłym głosem Leïla Aissaoui – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, oraz utalentowani gitarzyści wywodzący się ze świata muzyki klasycznej, Paul Manoeuvrier i Sébastien Lemarchand. Zespół z wyczuciem reinterpretuje inteligentne i wzruszające piosenki Brassensa, zwracając uwagę na ich uniwersalność i ponadczasowość.

Miejsce koncertu: Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Olsztyn

Wydarzenie w ramach XXVII Dni Bretanii na Warmii i Mazurach https://fb.me/e/2vtsmEuHs

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Partnerzy wydarzenia: Dom Bretanii w Poznaniu, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, której działalność współfinansuje Rada Departamentu Côtes d’Armor, samorząd partnerski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

2021. Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.