ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
10-542 Olsztyn (mapa)

 

+48 89 527 63 73
+48 504 914 186

PL FR
CPF Olsztyn
moustache

Jelena Kozevnikova / Future of memories / Przyszłość wspomnień / WYSTAWA

Jelena Kozevnikova (1989), Dyneburg, Łotwa.

Artystka jest wykładowczynią na Uniwersytecie w Dyneburgu (łot. Daugavpils). Tworzy głównie jako graficzka, używając zarówno klasycznych technik drukarskich, jak i poszukując innych rozwiązań, realizując swoje pomysły w cyjanotypii, rysunku, fotografii itp. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych na Łotwie i poza jej granicami. Uczestniczka artystycznych wymian organizowanych w ramach europejskiego programu Erasmus+, w tym w 2016 roku w Olsztynie, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Prace prezentowane na wystawie odzwierciedlają tematy bliskie jej sercu – wspomnienia. Skojarzeniowe znaki interpretowane w różnych fotografiach i kompozycjach tworzonych w technikach cyjanotypii i grafiki. Artystka przedstawia naturę, ludzi, elementy i sytuacje, które mają retrospektywny charakter związany z dzieciństwem, miejscami, czynnościami, emocjami. Wszystko jest połączone – to co związane z poszczególnymi etapami naszego życia, nasze emocje oraz my sami – wszystko jest cykliczne. Wszystko to tworzy wspomnienia – osobiste lub te, które są odciśnięte we wszechświecie.

Wernisaż z udziałem Artystki: czwartek 6 czerwca o godz. 17.30 w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie, ul. Dąbrowszczaków 39 (1 piętro).

ZAPRASZAMY! Wystawa potrwa do końca sierpnia 2024 roku.
W lipcu i sierpniu można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-16:00

2021. Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.