ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
10-542 Olsztyn (mapa)

 

+48 89 527 63 73
+48 504 914 186

PL FR
CPF Olsztyn
moustache

Café français // klub konwersacyjny

Zapraszamy do pierwszej francuskiej kafejki w tym roku szkolnym w piątek 20 października na spotkanie z Coco, nową nauczycielką francuskiego, i Claire, nową wolontariuszką (w ramach programu Europejski Korpus Solidarności).

Witamy wszystkich!
W piątek o godzinie 17:30 odbędzie się kafejka językowa, będzie to dla nas okazja do przedstawienia się, porozmawiania o naszym życiu w Polsce, a zwłaszcza w Olsztynie.
Może chcecie także podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami… Będziemy rozmawiać o tym, jak to jest być tutaj i o szokach kulturowych, z którymi się spotykamy. To także okazja, aby podyskutować o naszej wizji Polski i Polaków oraz jak widzicie nasz kraj i nas, Francuzów.
Po tej kawiarence językowej, jeśli macie ochotę, spotkajmy się na zewnątrz, aby kontynuować nasze rozmówki francusko-francuskie przy szklance dowolnego napojuJ  

Nous vous invitons au premier café français de l’année scolaire, le vendredi 20 octobre 2023, pour rencontrer Coco, la nouvelle enseignante de FLE et Claire, la nouvelle volontaire.

Bonjour tout le monde ! Vendredi, à 17:30, pour ce premier café des langues, c’est l’occasion de nous présenter, de parler de nos motivations à vivre en Pologne et spécialement à Olsztyn. Peut-être auriez-vous des choses à nous partager ? Nous parlerons de que ça fait d’être ici pour nous et les chocs culturels auxquels nous sommes confrontées. C’est l’occasion d’échanger sur notre vision de la Pologne, des Polonais et votre vision de la France et des Français.

Après ce café des langues, si l’envie vous prend, nous pouvons nous retrouver en dehors du centre franco-polonais pour bavarder autour d’un verre !

Coco et Claire

Café français // Kawiarenka językowa to bezpłatne konwersacje dla wszystkich frankofonów/ek i frankofilów/ek. Rozmowy, w języku francuskim, o kulturze i języku. Okazja do wymiany poglądów, poznania się, zrozumienia, a przede wszystkim ćwiczenie na przełamywanie barier językowych i rozwijanie umiejętności słuchania i mówienia. W miłej i swobodnej atmosferze.
Moderatorki: Coco i Claire, francuska część zespołu CPF.

2021. Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie. Wszystkie prawa zastrzeżone.