14.10.2021 17:30 Wiek: 1 day

WYSTAWA FOTOGRAFII // STÉPHANIE POMMERET // KAMUFLAŻ WEWNĘTRZNY

Stéphanie Pommeret: Kamuflaż wewnętrzny (Camouflage intérieur)


Zdjęcie kobiety wiszącej głową w dół, ciemnowłosej. Na nią nałożona druga warstwa fotograficzna, wzór kamuflujący. Obok napis:  Stephanie Pommeret, Kamuflaż wewnętrzny, wernisaż 14 października godz. 17:30

Wernisaż wystawy fotografii Stephanie Pommeret

Wystawa fotografii, poetyckich obrazów stworzonych podczas przymusowego odosobnienia z powodu pandemii COVID-19. To efekt potrzeby chwilowej ucieczki poprzez wtopienie się w istniejące otoczenie. Bohaterami zdjęć są osoby w różnym wieku, sąsiedzi artystki, kamuflujące się za obiektami życia codziennego. Wybrane motywy roślinne, elementy architektoniczne, różne obiekty i faktury nawiązują do ich życia w zamknięciu. Zacierające się pomiędzy portretem a krajobrazem granice ukazują nam nowy stosunek do czasu i przestrzeni.

Stéphanie Pommeret – francuska artystka plastyczka. Urodziła się w 1976 r. w Rennes. Na co dzień mieszka i tworzy w Saint-Brieuc. Absolwentka École européenne supérieure d'art de Bretagne (EESAB) w Lorient. Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentowała m.in. w Maroku, Indiach, Wielkiej Brytanii. W swojej twórczości artystka odwołuje się do ważnych kwestii społecznych.

Finisaż wystawy wraz z udziałem autorki odbędzie się 18 listopada.