13.10.2020 12:00 Wiek: 16 days

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE ERASMUS+ W PRAKTYCE. SPOTKANIE ONLINE.


DLACZEGO warto realizować projekty międzynarodowe?
Na jakie działania można zdobyć środki z programu Erasmus+ w ramach akcji Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej?
Jak przygotować się do projektu, jak budować partnerstwa, jak nimi zarządzać?


O swoich doświadczeniach opowie koordynatorka projektów międzynarodowych w Centrum Polsko-Francuskim Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie, Monika Być.


Centrum, jako lider, zrealizowało i/lub jest w trakcie realizacji 3 wieloletnich projektów międzynarodowych dla łącznie 28 partnerów (szkoły, instytucje, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne) z takich krajów jak Polska (Warmia i Mazury), Francja, Niemcy, Włochy, Portugalia, Rumunia na łączną kwotę 403 867 EUR.

Krok po kroku przedstawimy etapy przygotowania i realizacji projektów, podpowiemy na co zwrócić uwagę pisząc wniosek o dofinansowanie, zaprezentujemy przykłady rezultatów wspólnych, międzynarodowych działań.

O współpracy międzynarodowej z FRANCUSKIEJ perspektywy opowie gość specjalny spotkania, Anna Wroniewicz, Polka mieszkająca na stałe w Bretanii, koordynatorka projektów Erasmus+ w Association Franco-Polonaise Côtes d'Armor - Warmie et Mazurie.

Swoimi doświadczeniami podzielą się także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczestnicy międzynarodowych projektów E+:

Anna Struk, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie 
Jan Horbacz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Morągu
Olga Wrońska, nauczycielka języka francuskiego i hiszpańskiego oraz koordynatorka projektów Erasmus+ z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni


DLA KOGO organizujemy to spotkanie?

Dla wszystkich potencjalnych beneficjentów, czyli instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji szkolnej, przede wszystkim szkół, stowarzyszeń, fundacji. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozwijać międzynarodowe partnerstwa poprzez realizację projektów Erasmus+.


Erasmusa nie trzeba się bać! A korzyści dla szkoły, młodzieży i nauczycieli są niezaprzeczalne.
Odpowiemy na Wasze pytania, rozwiejemy wątpliwości dotyczące udziału w projektach Erasmus+.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, prosimy o rejestrację poprzez formularz:
tiny.pl/74q98


Na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym prześlemy link z dostępem do spotkania (ZOOM).

Spotkanie będzie również transmitowane na żywo na stronie FB (15.10 godz. 12.10) Centrum Polsko-Francuskie Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie

Więcej informacji na temat Programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej www.erasmusplus.org.pl/akcje/akcja-2-edukacja-szkolna