14.01.2019 16:10 Wiek: 6 days

MOJA NAJKRÓTSZA PODRÓŻ NA NORDKAPP

Wystawa fotografii Krzyśka Cegiełki z podróży na północny kraniec Europy. Wystawa potrwa do 11 lutego. Zapraszamy w godzinach pracy CP-F.


podróże, Norwegia, północ, Nordkapp, spotkanie

Moja najkrótsza podróż na Nordkapp

Krzysiek Cegiełka - po trochu fotograf, pisarz, poeta, a już na pewno niepoprawny marzyciel. Od zawsze ciekawy nowych miejsc i ludzi niespokojny duch. „Wieczny wędrowiec” na szlaku życia. Wyznający tezę, że życie jest na tyle długie, aby mieć na nie tylko jeden pomysł, ale jednocześnie na tyle krótkie, aby wszystkie te pomysły zrealizować. Autor portali „Kolorowy Olsztyn”, „Najkrótsza podróż”, „Wieczni wędrowcy” (www.wieczniwedrowcy.wordpress.com), oraz książek „Gienia, dziadek Eustachy i wiadro Moroszki” (2015) i „Nordkapp - podróż której nie było” (2017). Od kilku lat niestrudzenie nawiedzający Skandynawię i rozmiłowany w jej krajobrazach, starający się choć trochę oddać jej piękno w swoich zdjęciach. 

Dlaczego Norwegia? Bo to urzekająca, niesamowicie piękna, ale też chłodna i surowa pani. Dlaczego Nordkapp? Bo to oficjalny kraniec Europy, a dalej na północ już tylko lodowce. Dlaczego teraz? Bo nigdy nie będzie lepszego czasu na spełnianie marzeń, niż ta właśnie chwila. 

Spotkanie z Państwem da mi okazję opowiedzenia o mojej tegorocznej podróży za Koło Podbiegunowe, podczas której zbierałem materiały do pierwszego rozdziału mojej najnowszej książki „Północ - moja podróż na przekór losowi i logice wbrew” (tytuł roboczy). Wspólnie z Ireneuszem Gębskim, pisarzem i podróżnikiem z którym miałem przyjemność podróżować, opowiemy Państwu o niesamowitych miejscach które widzieliśmy po drodze. Począwszy od Geiranger czy Lofotów, poprzez Narwik i Rovaniemi, a na Sztokholmie kończąc. 

Pozdrawiam i do zobaczenia:

Krzysiek Cegiełka