22.09.2020 18:00 Wiek: 3 days

SPOTKANIE AUTORSKIE "JĘZYCZNI. CO JĘZYK ROBI W NASZEJ GŁOWIE"


Hybrydowe spotkanie autorskie z Jagodą Ratajczak, autorką książki "Języczni. Co język robi naszej głowie" (Wyd. Karakter, 2020).

Czy kiedy mówimy w obcym języku, jesteśmy sobą? Czym różnią się osoby dwujęzyczne od słowników? Czy motywacja do nauki języka ma związek z jej skutecznością? Dlaczego w innym języku tak trudno wyrażać uczucia? Czy języka obcego można się nauczyć w każdym wieku?

Książka Jagody Ratajczak to niecodzienne wprowadzenie w świat nauki o języku. Autorka z poczuciem humoru przybliża mechanizmy nauki języków obcych i rozprawia się z wieloma mitami na temat dwujęzyczności. Podając przykłady z literatury przedmiotu i z własnego doświadczenia – osoby zafascynowanej nauką języków obcych – pisze o tym, jak znajomość innych języków zmienia nasz sposób myślenia, odczuwania, patrzenia na świat.

Spotkanie będzie miało formę hybrydową: połączymy się z autorką, z Poznaniem, z siedziby Centrum za pomocą narzędzi internetowych.

Osoby, które odwiedzą nas tego dnia obowiązują ustalone zasady bezpieczeństwa (reżim sanitarny "DDM - dezynfekcja, dystans, maseczka"  , REGULAMIN -> cpf.olsztyn.pl/witamy-w-centrum-polsko-francuskim/artykul/zasady-bezpieczenstwa-w-centrum/). Liczba miejsc ograniczona, zainteresowanych prosimy o kontakt na kultura@cpf.olsztyn.pl

Dla tych, którzy nie dotrą do nas na Dąbrowszczaków, spotkanie będziemy transmitować na żywo, prosto z siedziby CPF, na naszym fanpage'u.

Do zobaczenia! Na żywo lub wirtualnie -
TRANSMISJA NA ŻYWO www.facebook.com/centrumpolskofrancuskie/