Francuski dla dorosłych

Nasze kursy zrealizujesz na wszystkich poziomach zaawansowania. Oferujemy kursy od A0 dla osób początkujących i tych, które chcą uzupełnić swoją wiedzę podstawową, do zaawansowanych B2, dla tych, którzy opanowali poprzednie poziomy i chcą dalej szkolić swój język francuski.

Kurs przeznaczony dla osób w wieku 18+ do...

 • początkujący (A0)
  Ten kurs przeznaczony jest dla zupełnie początkujących lub dla tych, którzy mają słabe podstawy francuskiego.
  Podczas zajęć, nauczysz się podstaw, aby zacząć mówić po francusku.
  Słownictwo: liczby / kolory / ubrania / życie codzienne / środki lokomocji / pogoda / różnego rodzaju aktywności…
  Gramatyka: odmiany czasowników w czasie teraźniejszym / zaimki dzierżawcze i wskazujące / zgodność rodzaju i liczby…
  Poznasz niezbędne pojęcia fonetyczne.

 • początkujący + (A1)
  Kurs dedykowany do osób, które nie są już początkujący, ale jeszcze nie mają wystarczającego poziomu, żeby wypowiadać się jasno po francusku nawet na proste tematy. Podczas zajęć poznasz dalsze podstawy francuskiego, tak żeby osiągnąć poziom rozumienia i wypowiadania się.
  Słownictwo: czas / godziny / zakwaterowanie / zwierzęta / jedzenie / dojazd / miasto….
  Gramatyka: czas przyszły / czasowniki zwrotne / tryb rozkazujący / dopełnienie bliższe / przyimki miejsca / zaimki „y” „en” / proste porównania…
  Fonetyka: doskonalenie podstawowych pojęć - relacje między wymową a tekstem pisanym oraz nauka zaawansowanych zagadnień (łączenia międzywyrazowe, intonacja)

 • średniozaawansowany niższy (A2)

  Ten kurs jest przeznaczony dla osób z potwierdzonym poziomem A1. Na tym kursie udoskonalimy podstawy języka francuskiego i zaczniemy uczyć się pojęć pozwalających pogłębić poziom wypowiedzi i zrozumienia.
  Słownictwo: życie zawodowe / nauka i technologia / zdrowie / podróże ...
  Gramatyka: czas przeszły / odmiana w czasie przyszłym / określenia czasu / zaimki pytające, dzierżawcze i względne / złożone porównania ...
  Fonetyka: doskonalenie zaawansowanych pojęć w celu poprawy wymowy.

 • średniozaawansowany wyższy (B1)
  Kurs przeznaczony jest dla osób, które osiągnęły już dość dobry poziom i które chcą poprawić i opanować opanować swoje umiejętności oraz lepiej rozumieć język francuski.
  Na tym kursie nauczymy się zaawansowanych pojęć, które pozwolą rozwinąć zdobyte umiejętności i w bardziej naturalny sposób prowadzić rozmowy.
  Słownictwo: doskonalenie słownictwa we wszystkich już poznanych dziedzinach i obszarach / wyrażanie złożonych uczuć / udzielanie rad, formułowanie hipotez i zdań warunkowych
  Gramatyka: zastosowanie czasów plus-que-parfait et futur antérieur / tryb warunkowy / uzgadnianie czasów / mowa zależna / strona bierna / gérondif / zaimki względne złożone / dopełnienie bliższe i dalsze
  Fonetyka: doskonalenie wymowy, intonacji i połączeń w celu płynnego prowadzenia monologów i dialogów.

 • zaawansowany (B2)
  Kurs jest przeznaczony dla osób posiadających bardzo dobre umiejętności językowe i chcą doskonalić poziom B2. Podczas zajęć będziemy ćwiczyć wszystkie kompetencje, żeby przystąpić do egzaminu DELF B2.
  Słownictwo, gramatyka, fonetyka: doskonalenie wszystkich zagadnień, aby osiągnąć płynność w wyrażaniu się i biegłość w zrozumieniu języka francuskiego.
  Na tym poziomie ważne jest nie tylko rozumienie tekstów, ale również umiejętność reagowania poprzez przedstawienie swojej opinii i osobistych refleksji na dany temat.

Aby określić swój poziom zaawansowania, polecamy umówienie się na test sprawdzający.

przygotowanie do DELF na konkretnych poziomach

grupy od 5 do 8 osób

120 lekcji w roku szkolnym 10/2020 - 06/2021

2 x w tygodniu, pn/śr lub wt/czw

popołudniowe 16.30-18.00, 18.15-19.45

1 lekcja 45 min to koszt 14 PLN

√ cena: 1680 PLN (płatność w 3 ratach – 680/500/500)


W naszej ofercie mamy również kurs przedpołudniowy

 • Pour plaisir / Dla przyjemności
  Jeśli szukasz nowego hobby, które pozwoli Ci rozwinąć własne umiejętności, zatrzymaj się! Usiądź w wygodnym fotelu i przygotuj ulubioną herbatę, ponieważ twoje poszukiwania dobiegły końca. Nasz kurs jest właśnie dla Ciebie! Dzięki nam możesz rozpocząć przyjemną naukę języka francuskiego lub utrwalić wiedzę, którą aktualnie posiadasz.

Oferujemy:
poziom A2.1 (kontynuacja)

wtorek/czwartek w godz. 12.30-14.00

cena: 1680 PLN (płatność w 3 ratach – 680/500/500) - kurs 120 godzin


ZAPISY:
kursy@cpf.olsztyn.pl
89 527 63 73
504 914 186

Uwaga!!! Zgłoszenie się  na kurs jest jedynie rezerwacją. Gwarancją miejsca w grupie jest opłata kursu lub wpłata pierwszej raty.

Dane do przelewu

Bank Ochrony Środowiska Oddział Olsztyn 60 1540 1072 2001 5013 0710 0001

(w tytule: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwa grupy)