Archiwum wydarzeń 2017

OLSZTYŃSKI GAWROSZ

Wystawa malarstwa, Katarzyna Hain
Wystawa rzeźby, Jola Niedziela-Chudzik

Wystawa pt. Olsztyński Gawrosz prezentuje prace trzech artystek:
 
Kaliny Jędrzejkiewicz (zdjęcia, malunki na kamieniu), Katarzyny Lewandowskiej (malarstwo akrylowe oraz malunki na kamieniu), Joli Niedzieli-Chudzik (rzeźby oraz malunki na kamieniu)
 
Przesłanie wystawy:

W każdym z nas pozostaje jakiś ślad dzieciństwa, tyle że większość ludzi nie pamięta o nim albo nie chce pamiętać i stąd przerażający nieraz brak zrozumienia dziecka. Wiemy przecież, że dla większości rodziców dziecko nie jest partnerem. Nie zasługuje na szacunek. A tymczasem człowiek nigdy już w swoim życiu nie jest tak wrażliwy jak w dzieciństwie, Tej potencjalnej szlachetności nie wolno zmarnować – Janusz Nasfeter.

Kalina Jędrzejkiewicz – pasjonuję się plastyką, fotografią, ceramiką, chociaż zawodowo nie jestem związana ze sztuką; ostatnio współtworzę plastyczne projekty dla wsi Bukwałd.

Katarzyna Lewandowska –  nie mam wykształcenia plastycznego, ale malowałam od zawsze z różną intensywnością; pracowałam w kraju i za granicą; w końcu zaczęłam w wieku 40 lat spełniać osobiste marzenia: maluję.

Jola Niedziela-Chudzik – po studiach plastycznych na UWM wyruszyłam w świat, aby jednak powrócić z rodziną do warmińskiej wioski, gdzie maluję, tworzę ceramikę, prowadzę warsztaty twórcze dla kobiet i dzieci.

DNI FRANKOFONII I KULTURY FRANCUSKIEJ

WERNISAŻ WYSTAWY STEPHANIE POMMERET

 

WARSZTATY PLASTYCZNE ZE STEPHANIE POMMERET

  

 

 

POKAZ OBRAZU EDWARDA RATUSZYŃSKIEGO

 

 FRANCOFOLIE - ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH

   

KONCERT FUEGO QUARTET

   

 

DZIEŃ FRANCUSKI W LAMKOWIE

 

 

 

 

SPEKTAKL C'EST PARCE QU'A CHAQUE FOIS, J'Y CROIS

  

 

WYSPY BRETOŃSKIE

Zaproszenie na wystawę Wyspy bretońskieMichel Thersiquel (1944-2007) - legendarny w Bretanii artysta fotografik, który pracował zgodnie z dewizą: Jestem Bretończykiem, który z delikatnością fotografuje Bretończyków. Pozostawił po sobie 80 tysięcy zdjęć. Wybrane zdjęcia przedstawiają życie na wyspach bretońskich Sein, Batz, Ouessant, Molene.

Wystawa udostępniona przez Dom Bretanii w Poznaniu za zgodą Association des Amis de Michel Thersiquel z Douarnenez (Bretania).

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele Rady Departamentalnej Côtes d'Armor i Stowarzyszenia Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Saint-Brieuc.

   

 

 

 

 

WALENTYNKI DLA DZIECI

11 lutego odbyły się walentynkowe zajęcia dla dzieci - nauka słówek, piosenki, zajęcia plastyczne - dziękujemy wszystkim uczestnikom! Zobaczcie, jak się bawiliśmy :)

Walentynki w CPF         

SPACER PO PARYŻU

9 lutego zorganizowaliśmy walentynkowy spacer ulicami Paryża

VIVE LA GALETTE

Zajęcia dla dzieci - gry i zabawy w języku francuskim

Dziękujemy uczestnikom zajęć. Zdjęcia do obejrzenia na naszym Facebooku: KLIK

W OKU KRAJOBRAZU

Wystawa fotografii Stanisława Iwanczenki

 

Wystawa fotografii krajobrazowej  
Stanisława Iwanczenki
 W oku krajobrazu

Stanisław Iwanczenko – z zawodu leśnik, z zamiłowania przyrodnik, krajoznawca,  organizator turystyki rowerowej, pieszej, regionalista, wojewódzki społeczny opiekun przyrody, szczęśliwy odkrywca nieznanych roślin, stanowisk archeologicznych, tajemniczych miejsc na Warmii, Mazurach i Powiślu.

 

 

 

Bukiet melodii francuskich w wykonaniu muzyków:

Rafała Górczyńskiego (akordeon), Dominika Jastrzębskiego (klarnet), Adama Starowicza (kontrabas)


 

Rafał Górczyński – ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu, koncertował jako solista i kameralista w kraju i na świecie, występował w TVP, uczestniczył w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych; laureat m.in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wiedniu.

Dominik Jastrzębski – ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Conservatoire Royal de la Musique w Brukseli. Pierwszy klarnecista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Jako solista i kameralista zdobywał laury na licznych konkursach w kraju i za granicą. Koncertował z takimi sławami, jak np. Macy Gray, Rufus Wainwright, Mikołaj Trzaska, Grzech Piotrowski, Lady Pank, Coma, Golden Life. Od lat zajmuje się realizacjami teatralnymi i filmowymi, m.in. w teatrach w Trójmieście i Olsztynie.

Adam Starowicz –  ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, koncertował  z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej na wielu festiwalach i konkursach, jak np. Jazz nad Odrą, Tarnów Jazz Contest. Stale występuje z zespołem jazzowym blueSIDE, SoulEyes, z którym zdobył I miejsce na festiwalu Hosanna w Siedlcach.