Archiwum wydarzeń 2017

WYSPY BRETOŃSKIE

Zaproszenie na wystawę Wyspy bretońskieMichel Thersiquel (1944-2007) - legendarny w Bretanii artysta fotografik, który pracował zgodnie z dewizą: Jestem Bretończykiem, który z delikatnością fotografuje Bretończyków. Pozostawił po sobie 80 tysięcy zdjęć. Wybrane zdjęcia przedstawiają życie na wyspach bretońskich Sein, Batz, Ouessant, Molene.

Wystawa udostępniona przez Dom Bretanii w Poznaniu za zgodą Association des Amis de Michel Thersiquel z Douarnenez (Bretania).

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele Rady Departamentalnej Côtes d'Armor i Stowarzyszenia Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Saint-Brieuc.

   

 

 

 

 

WALENTYNKI DLA DZIECI

11 lutego odbyły się walentynkowe zajęcia dla dzieci - nauka słówek, piosenki, zajęcia plastyczne - dziękujemy wszystkim uczestnikom! Zobaczcie, jak się bawiliśmy :)

Walentynki w CPF         

SPACER PO PARYŻU

9 lutego zorganizowaliśmy walentynkowy spacer ulicami Paryża

VIVE LA GALETTE

Zajęcia dla dzieci - gry i zabawy w języku francuskim

Dziękujemy uczestnikom zajęć. Zdjęcia do obejrzenia na naszym Facebooku: KLIK

W OKU KRAJOBRAZU

Wystawa fotografii Stanisława Iwanczenki

 

Wystawa fotografii krajobrazowej  
Stanisława Iwanczenki
 W oku krajobrazu

Stanisław Iwanczenko – z zawodu leśnik, z zamiłowania przyrodnik, krajoznawca,  organizator turystyki rowerowej, pieszej, regionalista, wojewódzki społeczny opiekun przyrody, szczęśliwy odkrywca nieznanych roślin, stanowisk archeologicznych, tajemniczych miejsc na Warmii, Mazurach i Powiślu.

 

 

 

Bukiet melodii francuskich w wykonaniu muzyków:

Rafała Górczyńskiego (akordeon), Dominika Jastrzębskiego (klarnet), Adama Starowicza (kontrabas)


 

Rafał Górczyński – ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu, koncertował jako solista i kameralista w kraju i na świecie, występował w TVP, uczestniczył w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych; laureat m.in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wiedniu.

Dominik Jastrzębski – ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Conservatoire Royal de la Musique w Brukseli. Pierwszy klarnecista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Jako solista i kameralista zdobywał laury na licznych konkursach w kraju i za granicą. Koncertował z takimi sławami, jak np. Macy Gray, Rufus Wainwright, Mikołaj Trzaska, Grzech Piotrowski, Lady Pank, Coma, Golden Life. Od lat zajmuje się realizacjami teatralnymi i filmowymi, m.in. w teatrach w Trójmieście i Olsztynie.

Adam Starowicz –  ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, koncertował  z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej na wielu festiwalach i konkursach, jak np. Jazz nad Odrą, Tarnów Jazz Contest. Stale występuje z zespołem jazzowym blueSIDE, SoulEyes, z którym zdobył I miejsce na festiwalu Hosanna w Siedlcach.