15 grudnia odbyło się spotkanie z okazji wydania antologii literackiej

 Almanach 2015

 w serii Biblioteka Autorów Warmii i Mazur
pod red. Krzysztofa D. Szatrawskiego

Almanach SPP zawiera najnowszą twórczość 30. poetów, prozaików i tłumaczy literatury z Olsztyna, regionu oraz autorów bliskich SPP

Świąteczne zajęcia dla dzieci

Łączy nas Paryż

 Spotkanie artystyczno-literackie
Łączy nas Paryż

 

 9 XII 2015

- otwarcie wystawy rysunków i kolaży
Tomasza Krupy

GRIBOUILLAGE

- wieczór autorski Jacka Giszczaka

PARYŻ - RUCHOME ŚWIĘTO

Tomasz Krupa (1958) – rysownik, absolwent PWSSP w Gdańsku, mieszka w Paryżu i Olsztynie; na wystawie  pokaże różnorodne tematycznie i formalnie rysunki i kolaże z ostatniej dekady.

Jacek Giszczak (1956) – pisarz, poeta, tłumacz, muzyk; wiele lat mieszkał w Paryżu (książka  ,,Flądry, gazela, żyrafy”, Kraków 2006); przetłumaczył wiele powieści literatury frankofońskiej, np. ostatnio niezwykłe utwory Alaina Mabanckou z Konga (obecnie w USA). Za przekład ,,Strategii antylop” Jeana Hatzfelda otrzymał I nagrodę im. R. Kapuścińskiego.

XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach 2015

XX Journées de la Bretagne en Warmie et Mazurie 2015

3 XI 2015 (wtorek)Centrum Polsko – Francuskie Côtes d’Armor – Warmia i Mazury w Olsztynie

Otwarcie wystawy zdjęć Justyny Jankowskiej oraz Jean-Jacques’a Philipa z Doliny Świętych Bretońskich: ,,La Vallée des Saints –  une ȋle de Pâques”. Od 2012 roku w departamencie Côtes d’Arrmor, na wzgórzu niedaleko Carnoët  od 2012 roku powstaje wielka kolekcja granitowych posągów świętych bretońskich. W planie ma stanąć na wolnym powietrzu aż tysiąc. Nie jest to inicjatywa kościelna, lecz obywatelska. Jej zadaniem jest ocalenie znanego i nieznanego dziedzictwa Bretanii, w tym legendarnych, celtyckich świętych (często nieuznawanych przez Kościół).

Prezentacja i omówienie nowej książki o Côtes d’Armor przetłumaczonej przez Kazimierza Brakonieckiego: Christian Querré: "Tajemnicza Bretania. Przewodnik po osobliwościach Côtes d’Armor".  CP-F przygotowało kilkanaście egzemplarzy przewodnika jako prezenty dla najbardziej zainteresowanych tematem przyjaciół Bretanii.

Poczęstunek bretoński oraz minikoncert melodii francuskiej w wykonaniu Mateusza Cwalińskiego (akordeon)

 

Więcej zdjęć na Olsztyn24.com: KLIK

4 XI 2015 (środa)Wspólnota Kulturowa ,,Borussia „w Olsztynie, Centrum Dialogu MiędzykulturowegoDom Mendelsohna,  ul. Zyndrama z Maszkowic 2

Prelekcja oświatowo-artystyczna: ,,Historia Bretanii w obrazie, słowie, muzyce” z udziałem: Jean-Jacques Monnier (historyk), Olivier Caillebot (dziennikarz), Corentin Le Davay (pieśniarz bretoński), Alan Madec (akordeonista- muzyk bretoński).
Województwo warmińsko-mazurskie współpracuje na różnych polach z 
francuskim departamentem Côtes d’Armor należącym do historycznego regionu Bretanii. Ten wielodyscyplinarny pokaz ma przybliżyć polskiej publiczności celtycki rodowód Bretanii, jej tożsamość kulturową i artystyczną oraz jej oryginalne miejsce na mapie współczesnej Francji. Rozmowie dziennikarza z historykiem (z udziałem tłumacza) towarzyszyć będą typowe melodie i pieśni bretońskie oraz filmy i fotografie.

5 XI 2015 roku
Centrum Spotkań Europejskich ,,Światowid” w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka 1

Prelekcja oświatowo-artystyczna: ,,Historia Bretanii w obrazie, słowie, muzyce” z udziałem: Jean-Jacques Monnier (historyk), Olivier Caillebot (dziennikarz), Corentin Le Davay (pieśniarz bretoński), Alan Madec (akordeonista- muzyk bretoński).

6 XI 2015 (piątek)
Centrum
Polsko – Francuskie Côtes d’Armor – Warmia i Mazury w Olsztynie
Fabularno-dokumentalne filmy o Bretanii słynnego francuskiego reżysera urodzonego w Warszawie Jeana Epsteina (1897-1953): ,,Finis Terrae”( 1928 – o mieszkańcach słynnej wyspy Ouessant); ,,Le Tempestaire” (1947- poemat o sztormie na morzu w okolicach wyspy Belle-Ille-en-Mer).

7 XI 2015 (sobota)
Centrum Polsko – Francuskie Côtes d’Armor – Warmia i Mazury w Olsztynie

Bretania dla dzieci: warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne, kuchnia bretońska.

10 XI (wtorek), godz. 18.00
Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Cz. Niemena, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Tradycyjna muzyka francuska z różnych regionów Francji: od Bretanii po Kraj Basków. Do tańca i do słuchania: duet Tomasz Biela (gitara) i Rafał Kwietniewski (akordeon diatoniczny)
Fotorelacja na stronie Olsztyn24.com: KLIK

Dziękujemy Państwu za liczny udział w naszych imprezach!

"ULEGŁOŚĆ" Michela Houellebecq'a

28 października odbyło się spotkanie literackie poświęcone najnowszej powieści Michela Houellebecq’a "Uległość" (Soumission, Flammarion, Paris  2015)

z udziałem Piotra Kieżuna z Kultury Liberalnej

 Prowadzenie: Kazimierz Brakoniecki

 

28 października 2015 roku (środa) o godz. 17.00
w siedzibie CP-F

Michel Houellebecq –  najbardziej znany na świecie pisarz francuski, laureat nagrody Goncourtów, autor takich m.in. głośnych  powieści, jak ,,Możliwość wyspy”, ,,Platforma”, ,,Mapa i terytorium”. W najnowszej powieści politycznej ,,Uległość” (,,islam” to dosłownie ,,uległość” wobec Allacha( Boga) podejmuje w śmiały i kontrowersyjny sposób temat (nieuniknionej) islamizacji Francji.  Bohaterem jest znudzony życiem narcystyczny humanista, który w przejęciu władzy przez islamistów, a dokładnie w poligamii,  widzi szansę na…. ożywienie swojego życia erotycznego. Powieść jednak w swojej satyrycznej wiwisekcji francuskiego społeczeństwa i w ogóle Zachodu przynosi o wiele głębsze i ciekawsze analizy niż tylko opis neurotycznej przemiany konformistycznego bohatera.

Piotr Kieżun pochodzi z Olsztyna, studiował socjologię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, historyk idei, szef działu "Czytając" czasopisma internetowego Kultura Liberalna. Pisze o francuskiej kulturze i społeczeństwie, zajmuje się związkami literatury i polityki, w latach 2008-2015 pracował w Instytucie Książki.

M. Houellebecq: Uległość, Wydawnictwo W.A.B., stron 286, tłum. Beata Geppert.

Na miejscu możliwość kupienia powieści.

Wstęp wolny

14. Święto kina animowanego

 Sobota 17 października, godz. 18.00

Filmy z polskimi napisami!

Wstęp wolny!

Dzień wron, reż. Jean-Christophe Dessaint
Courage żyje w samym sercu lasu. Wychowuje go samotnie ojciec, olbrzym i tyran, który zabrania chłopcu wychodzić poza teren lasu. Courage dorasta więc w dziczy z dala od ludzi, za jedynych przyjaciół mając niegroźne duchy nawiedzające las. Pewnego dnia jednak zmuszony jest udać się do najbliższej wioski, gdzie spotyka dziewczynkę o imieniu Manon…

Filmy krótkometrażowe

 


Les belles familles
, reż. Armelle Renac, 3 min
Film na podstawie wiersza Jacques’a Preverta

Świąteczne ciasto, reż. Stéphane Aubier, Vincent Patar
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia: choinka, kolacja wigilijna, kolędy... Indianin i Kowboj z niecierpliwością oczekują na swoje prezenty. W gorączce świątecznej dochodzi między nimi do kłótni, w efekcie której niechcący niszczą świąteczne ciasto, które Koń właśnie kończył dekorować. To będzie bardzo długa Noc Wigilijna.

A la française, reż. William Lorton, 7 min.
Jest popołudnie w Wersalu za czasów Ludwika XIV…

W sobotę 24 października odbyła się projekcja animowanych filmów francuskich dla dzieci. Wybraliśmy filmy w wersji oryginalnej z polskimi napisami lub nieme, łatwe do zrozumienia dla najmłodszych. Projekcja połączona była z zajęciami językowymi, które poprowadziła wolontariuszka z Bretanii, Aurelie Marc

OTWARCIE ROKU KULTURALNEGO

Wystawa fotografii Ewy Kozlowskiej

Droga do Haparandy. Skandynawia w fotografii

 wraz z pokazem zdjęć z pobytu na festiwalu literackim w Binic (III 2015) (Côtes d’Armor)

 23 IX 2015 roku (środa) o godz. 18.00
w siedzibie CP-F

Ewa Kozlowska – romanistka, tłumaczka, poetka, fotografka,  autorka wystaw fotograficznych w kraju i za granicą, mieszka w Olecku; publikuje m.in. w olsztyńskiej ,,Borussii”.

Od początku podróż do Skandynawii zamykała mi się w słowach „Droga do Haparandy”. Przyglądając się pierwszym mijanym krajobrazom i błądząc palcem po mapie powtarzałam sobie ciągle w głowie: „Droga do Haparandy, to brzmi ładnie!”. Pamiętam, iż ta fascynacja brzmieniem nazwy trwała nawet wtedy, gdy białe noce spotęgowały wrażenia i zagubienie, a Haparanda została już daleko w tyle.

FRANCUSKA CHANSON FRANÇAISE

koncert piosenki francuskiej w wykonaniu
Justyny Bacz z zespołem

2 X 2015 roku (piątek)o godz. 18.00
w Kamienicy Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3

Justyna Bacz –  piosenkarka, autorka tekstów piosenek, tłumaczka, laureatka wielu nagród na festiwalach piosenki, m.in. I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (1990), II nagroda na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, nagroda publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (2013). Występuje z recitalami w Polsce, Francji, w Europie, w swoim dorobku ma cztery autorskie płyty, w tym ostatnio "Francuska chanson française”.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu filmowego z wernisażu wystawy Ewy Kozłowskiej "Droga do Haparandy". Autorem filmu jest Michał Kupisz: KLIK

Portal Olsztyn24.com zamieścił relację z koncertu piosenki francuskiej w wykonaniu Justyny Bacz: KLIK

OBÓZ JĘZYKOWY W OLSZTYNIE

W dniach 5-18 lipca 2015 r. uczniowie z Warmii i Mazur oraz z Rumunii (prowincja Alba Iulia) doskonalili znajomość języka francuskiego pod czujnym okiem nauczycieli i animatorów z Côtes d’Armor (Francja). To już 19. edycja obozu językowego z językiem francuskim organizowanego przez Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie w olsztyńskim Zespole Szkół Ekonomicznych.

Tegoroczna edycja obozu była wyjątkowa: dzięki dofinansowaniu z programu ERASMUS+ oraz wsparciu firmy MICHELIN POLSKA program obozu był bogatszy, a przede wszystkim uczestniczyli w nim uczniowie z Rumunii. Dzięki całodziennym zajęciom językowym oraz konieczności porozumienia się z kolegami z innego kraju uczestnicy zrobili szybkie postępy.

Obóz odbywał się w ramach projektu „Kamishibai – innowacja w pedagogice języka francuskiego”, w którym biorą udział szkoły polskie, francuskie, rumuńskie oraz instytucje i stowarzyszenia: kuratorium oświaty w Alba Iulia, polsko-francuskie stowarzyszenie Côtes d’Armor – Warmia Mazury w Saint-Brieuc, Federacja Côtes d’Armor – Rumunia w Saint-Brieuc. Koordynatorem projektu jest Centrum Polsko-Francuskie  w Olsztynie.

Podczas obozu uczestnicy przygotowali 10 wspaniałych przedstawień Kamishibai w języku francuskim. Już wkrótce dostępny będzie filmowy reportaż, a tymczasem zapraszamy do odwiedzenia strony http://cotesdarmor-warmie-mazurie.jimdo.com/ gdzie można obejrzeć zdjęcia.

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie podczas zajęć, sponsorom za dofinansowanie oraz Zespołowi Szkół Ekonomicznych za udostępnienie bazy noclegowo-szkoleniowej.

Ziemia Święta - śladami Chrystusa...

„Ziemia Święta - śladami Chrystusa...”

24 VI 2015r odbyło się potkanie z cyklu „W kręgu Przyjaciół...”
z Krystyną Jary i Marią Piotrowską

DZIEŃ EUROPY

8 V 2015 (piątek) godz. 12 Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie, al. marsz. J. Piłsudskiego 38

Pokaz książek artystycznych i prelekcja
André Joliveta z Francji

André Jolivet (1964), francuski artysta malarz, twórca książek artystycznych, mieszka w Bretanii, brał udział w licznych wystawach malarskich we Francji, Europie i na świecie, autor ponad 200 książek artystycznych zwanych ,,livres d’artiste”:  oryginalne malarstwo na papierze do tekstów literackich autorów francuskich i zagranicznych ( w tym polskich). Ostatnio wykonał ,,Le monde des ȋles. Peintures et poésie (Świat wysp: malarstwo i poezja).

Informacje o artyście: KLIK & Facebook


8 V 2015 (piątek), godz. 18, Centrum Polsko-Francuskie
ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
Pokaz 
dwóch filmów  Jeana Epsteina, francuskiego klasyka kina niemego i dźwiękowego: ,,La Glace à trois faces” oraz ,,Six et demie, onze”

Jean Epstein (1897-1953), urodzony w Warszawie (matka Polka, ojciec  francuski Żyd), kształcony na lekarza we Francji, został jednym z najbardziej znanych klasyków kina niemego i dźwiękowego przedwojennej Francji. Reżyser filmowy, krytyk filmowy i literacki, teoretyk filmu. Debiutował w 1922 roku. ,,La Glace à trois faces” (1927) według noweli Paula Moranda (38 minut) opowiada o miłości trzech kobiet do jednego mężczyzny (38 minut); ,,Six et demie, onze” to również melodramat (1926, 83 minuty).

 

POBIERZ ZAPROSZENIE

WIECZÓR SENEGALSKI

W sobotę 18 kwietnia w Centrum Polsko-Francuskim odbył się wieczór senegalski:

- dr hab. Bara N’Diaye: prelekcja na temat Senegalu
-  degustacja tradycyjnej potrawy senegalskiej
-
projekcja filmu „Aujourd’hui”, reż. Alain Gomis

Wystawa rysunków Bernarda Homziuka

Bernard Homziuk - Benek Homziuk (1958) – adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi zajęcia z rysunku. W dorobku artystycznym posiada ponad 200 wystaw indywidualnych, grupowych, zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowa Wystawa Małej Grafiki - Cadaques (Hiszpania); Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów; Galeria „Këgel” - Köln (Niemcy); „Grafika rysunek malarstwo rzeźba” - Wuppertal (Niemcy); BWA – Krosno; Międzynarodowe Triennale „Przeciw wojnie” - Majdanek – Lublin; Galeria Sztuki Współczesnej „Baszta” BWA – Reszel; Muzeum Miejskie – Przasnysz; Galeria „Bonar” – Łomża; Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im. Andriollego - Nałęczów - Lublin - Otwock – Warszawa; Galeria „Oranżeria” - Radzyń Podl.; „nienarysowane Sklepy cynamonowe” - MBP – Lublin; „Na papierze” - Sucha Beskidzka - Myślenice – Zakopane; „Unia Lubelska 1569 i jej tradycje” - Muzeum UMCS, Ratusz – Lublin; „Strzeleńskie impresje 2009” – Strzelno; „pomiędzy... (od Schulza do Schulza)” - MBP – Lublin; „Mój świat w strukturach czasu i przestrzeni” - International Millennium Art Academy - McHenry - Illinois (USA).

Najnowsze wystawy: Tuwim dzieciom i dla dorosłych – wystawa indywidualna, XII 2013–I 2014, Lublin; Salon ludzi ciekawych, od VI 2013 do VI 2014 – wystawy indywidualne, Hades Szeroka, Lublin; Absolwenci, VI 2014, Lublin.; Artyści UMCS 2014 – 70-lecie powstania UMCS, X 2014, Lublin; Powstanie Styczniowe 1863, rysunki inspirowane powstaniem – wystawa indywidualna, I 2015, Lublin.

Prace w zbiorach prywatnych i instytucjach w kraju i za granicą, m.in.: Węgry, Białoruś, Niemcy, USA, Rosja, Kanada, Francja, Hiszpania, Belgia, Ukraina.

Wystawa czynna w dniach 15 marca - 6 maja 2015

DNI FRANKOFONII I KULTURY FRANCUSKIEJ

POBIERZ PROGRAM DFiKF (pdf)

 

 XIX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej Journées de la Francophonie et de la Culture Française
Olsztyn 17 III  2015 – 29 III 2015         

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom imprez w ramach Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej oraz wszystkim zaproszonym gościom i wykonawcom - to dzięki Wam były wyjątkowe Dni!

17 III 2015 (wtorek) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, ul. Dąbrowszczaków 39godz. 18 Mode à Paris. Miejsca ludzie, tradycja: otwarcie autorskiej wystawy o francuskiej modzie dra Piotra Szaradowskiego, znawcy historii mody, pracownika Muzeum Narodowego w Poznaniu: "Wystawa ukazuje najważniejsze postacie tworzące modę w Paryżu w XX wieku oraz miejsca z nią związane. Za pomocą ilustracji, dokumentów, zdjęć pokazuję funkcjonowanie paryskich domów mody. Istotnym celem wystawy jest także zapoznanie publiczności z charakterystycznym słownictwem haute couture (np. couturier, tailleur, mannequin). Połączenie historii paryskiej mody z nauką języka czyni tę niedużą, ale atrakcyjną wystawę wartą poznania". Wystawa czynna do 10 kwietnia.

18 III 2015 (środa) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
godz. 18

Koncert: Chór Chłopięco-Męski Miasta Olsztyna
pod dyr. Józefa Wojtkowiaka. Pieśni dawne i współczesne kompozytorów francuskich i europejskich.
godz. 18.30
Frankofonia: dzień Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Francji i Bretanii Amitié: Hanna Kawałek, romanistka, tłumaczka opowie o idei frankofonii.

19 III 2015 (czwartek) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
godz. 18
 
Małgorzata Czaplarska, romanistka, przewodnicząca Okładka książki Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Francji i Bretanii Amitié opowie o bestsellerowym kryminale Jean-Luc Bannaleca Śmierć w Pont-Aven (Wydawnictwo 
Czarne 2014, tłum. Elżbieta Kalinowska, stron 304). Piękna powieść kryminalna w pięknym krajobrazie Bretanii. Niezwykłe jest i to, że nie jest to kryminał autorstwa pisarza francuskiego, ale ukrywającego się pod pseudonimem niemieckiego wydawcy i pisarza, miłośnika Francji i Bretanii, Jörge Bonga.

23 III 2015 (poniedziałek) Piosenka francuska
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka
ul. Dąbrowszczaków 3
godz. 18

Francuskie Rozmaitości: Francuskie Mélanges: Duo Aleksandra Bogucka (śpiew), Iwona Rzeszut (akordeon).
Aleksandra Bogucka, absolwentka Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Nagradzana na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach piosenki francuskiej, filmowej, poetyckiej. Iwona Rzeszut, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w 2009),laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów na akordeon w Popradzie, Wiedniu, Przemyślu, Wrocławiu, Szczecinie. Duet występuje od lipca 2014 roku.
Utwory śpiewane  w j. francuskim.

godz. 19 Trio Pawła Stawińskiego z Mławy w składzie: Paweł Stawiński (wokalista, muzyk), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku  na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich oraz międzynarodowych (w tym na piosenkę francuską). Ostatnio uczestniczy w muzycznych programach telewizyjnych "X Factor" oraz "Mam Talent". Marta Stawińska jest wokalistką, autorką sztuk teatralnych. Śpiewa, pisze teksty muzyczne, koncertuje po całym kraju. Ostatnio zdobyła wyróżnienie specjalne na "XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki o Supermikrofon Radia Jard" w Białymstoku. Konrad Kuzkowski – utalentowany akordeonista, laureat konkursów akordeonowych w kat. juniorskiej, akompaniator, absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Mławie.Utwory śpiewane w j. francuskim i polskim.

Fotorelacja na stronie Olsztyn24: KLIK

25 III 2015 (środa) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
godz. 18

Co nam zostało z tych lat? Napoleon i Polacy w XXI stuleciu. Prelekcja prof. dr hab. Norberta Kasparka, dyrektora Archiwum Państwowego w Olsztynie, znawcy historii Polski XIX i XX w. 

26  III 2015  (czwartek) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
godz. 18
Frankofonia: Belgia. Prelekcja i pokaz multimedialny C’est du belge autorstwa Jacka Szoka. Jacek Szok mieszkał w Reszlu i Olsztynie, w l. 90. ub. wieku przebywał i studiował w Kanadzie (Halifax/Montreal) oraz Nowym Jorku. Od 2005 jest urzędnikiem Komisji Europejskiej w Brukseli. Z zamiłowania i wykształcenia lingwista, podróżnik, amator kuchni libańskiej, japońskiej, tajskiej.

28 III 2015  (sobota) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
godz. 17
Frankofonia: Afryka: miniwarsztaty kuchni afrykańskiej, degustacja potraw.

godz. 18
Bab’Aziz, le prince qui contemplait son âme, reż. Nacer Khemir,  prod. Francja, Tunezja, 2006, film o muzułmańskich derwiszach. 

29 III 2015  (niedziela) Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka
godz. 18
Contre la froidor: koncert średniowiecznej muzyki francuskiej
Zespół Tryzna Trio w strojach epoki w składzie Małgorzata Mycek, Michał Matynia, Tomasz Biela.
Zespół Tryzna koncertuje, prowadzi warsztaty budowy instrumentów, uczy średniowiecznych tańców z Francji i Włoch: www.tryzna.org

Fotorelacja na stronie Olsztyn24: KLIK

2015 - My French Film Festival

17 stycznia, godz. 17.00
Wandal
, reż. Helier Cisterne
Wyst.
Zinedine Benchenine, Chloé Lecerf
Film obyczajowy, 2013
OPIS 

Nie znosiłem matematyki, reż. Olivier Peron
Film dokumentalny, 2014
OPIS 

 

24 stycznia, godz. 17.00
Miejsce na ziemi, reż. Fabienne Godet
Wyst. Benoît Poelvoorde, Ariane Labed
Film obyczajowy, 2014
OPIS

Gazele, reż. Mona Acheche
Wyst.
Camille Chamoux, Audrey Fleurot
Film obyczajowy, 2014
OPIS

31 stycznia, godz. 17.00

Filmy krótkometrażowe:
Shadow, reż. Lorenzo Recio, 2014 OPIS
Dip N’Dance, reż. Hugo Cierzniak, 2013 OPIS
Ktoś niezwykły, reż. Monia Chokri, 2013 OPIS

Polowanie na Godarda z Abbittibbi, reż. Eric MorinFilm obyczajowy, 2013OPIS