10.10.2017 00:00 Wiek: 12 days

WYSTAWY

Do końca października czynna wystawa "Olsztyński Gawrosz" - zapraszamy!


Gawrosz, malarstwo, zdjęcia, fotografia, Katarzyna Hain, Kalina Jędrzejkiewicz, Jola Niedziela-Chudzik, Olsztyn

Wystawa "Olsztyński Gawrosz"

Wystawa pt. Olsztyński Gawrosz prezentuje prace trzech artystek:
 
Kaliny Jędrzejkiewicz (zdjęcia, malunki na kamieniu), Katarzyny Lewandowskiej (malarstwo akrylowe oraz malunki na kamieniu), Joli Niedzieli-Chudzik (rzeźby oraz malunki na kamieniu)
 
Przesłanie wystawy:

W każdym z nas pozostaje jakiś ślad dzieciństwa, tyle że większość ludzi nie pamięta o nim albo nie chce pamiętać i stąd przerażający nieraz brak zrozumienia dziecka. Wiemy przecież, że dla większości rodziców dziecko nie jest partnerem. Nie zasługuje na szacunek. A tymczasem człowiek nigdy już w swoim życiu nie jest tak wrażliwy jak w dzieciństwie, Tej potencjalnej szlachetności nie wolno zmarnować – Janusz Nasfeter.

Kalina Jędrzejkiewicz – pasjonuję się plastyką, fotografią, ceramiką, chociaż zawodowo nie jestem związana ze sztuką; ostatnio współtworzę plastyczne projekty dla wsi Bukwałd.

Katarzyna Lewandowska –  nie mam wykształcenia plastycznego, ale malowałam od zawsze z różną intensywnością; pracowałam w kraju i za granicą; w końcu zaczęłam w wieku 40 lat spełniać osobiste marzenia: maluję.

Jola Niedziela-Chudzik – po studiach plastycznych na UWM wyruszyłam w świat, aby jednak powrócić z rodziną do warmińskiej wioski, gdzie maluję, tworzę ceramikę, prowadzę warsztaty twórcze dla kobiet i dzieci.

WIĘCEJ INFORMACJI O GALERII CENTRUM P-F - ZAJRZYJ TUTAJ